Púchovské centrum jednodňovej a plastickej chirurgie

042/3 810 044

info@mgmmedical.sk

Korekcia horných a dolných viečok (Blepharoplastika)

Blepharoplastika patrí k najčastejším a najvyhľadávanejším kozmeticko - estetickým operáciám na tvári. Koža v okolí očí je veľmi tenká a mimoriadne mimicky zaťažená, preto sú na očných viečkach pomerne skoro viditeľné prvé prejavy starnutia. Vekom stráca koža elasticitu a na viečkach sa vytvárajú nadbytky kože. Tento proces môže byť výrazne urýchlený genetickými predispozíciami.

Poklesnuté očné viečka môžu vyvolávať problémy nie len estetické, ale aj funkčné. Patria k nim pocit únavy, bolestivosť očí, slzenie, bolesti hlavy, zhoršené videnie a pod.

Vekové rozhranie kandidátov na túto operáciu je pomerne široké, dolná veková hranica môže byť už od 25 rokov, ale vo všeobecnosti je to najčastejšie vek okolo 35 - 40 rokov. Horná veková hranica nie je určená. Pri operácii horných viečok môžu byť operované aj dolné viečka v jednej operácii. Pri zákroku sa odstráni prebytočná koža , tukové vačky a niekedy aj časť svalu. Ide o operáciu s prakticky trvalým efektom, ktorú často podstupujú aj muži.

Pred operáciou:

Každej operácií predchádza osobná konzultácia, kde lekár zhodnotí váš konkrétny prípad, podrobne vysvetlí priebeh operácie, navrhne pre vás najvhodnejší operačný postup.

3 týždne pred operáciou neužívať lieky obsahujúce kyselinu salycilovú (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin a pod.), aby sa predišlo zvýšenému krvácaniu. Pred zákrokom sa vyšetruje krvný obraz a hemokoagulačné vyšetrenie krvi. Tieto testy možno vykonať na našom pracovisku pred operačným zákrokom. V deň zákroku prichádza klient/ka odmaľovaný/á. Pred operáciou sa podáva premedikácia, ktorá zbaví klienta stresu a strachu zo zákroku. Je vhodné si priniesť so sebou tmavé okuliare a zabezpečiť si niekoho na odvoz domov, ktorý zostane pri vás prvých 24hodin, po dobu, kedy máte oči zalepené.

Operácia:

Výkon sa robí ambulantne, v miestnom znecitlivení a trvá približne 1 hodinu. Rez na hornom viečku prebieha v záhybe viečka a na dolnom viečku rez prebieha pod mihalnicmi. Odstraňuje sa prebytočná koža viečok, prípadne i malá časť tuku a svalu, ktorý sa podieľa na neželanom vzhľade viečka.

Pooperačné obdobie a režim:

Po operácií klient/ka zostáva na našom pracovisku približne 2 hodiny. Očí sú po zákroku zalepené, počas dvoch hodin sa prikladajú studené obklady a pri bolesti sa podľa potreby podávajú analgetiká. Štandardne klient odchádza domov po 2 hodinách. Prvé pooperačné dni sa odporúča dodržiavať kľudový režim (nepredkláňať sa, nič nezdvíhať), chladiť opuch, spávať s hlavou v mierne zvýšenej polohe na chrbte. Stehy sa odstraňujú pri prvej kontrole obvykle na 7. pooperačný deň. Opuch a modriny okolo očí štandardne nepretrvávajú dlhšie ako 7 až 10 dní. Oči môžu byť prechodne citlivé na svetlo a môžu vám nadmerne slziť alebo byť príliš suché. Vhodné je niekoľko týždňov nosiť tmavé slnečné okuliare, aby boli oči chránené pred vetrom a podráždením slnkom.

Výsledný estetický efekt zákroku je ustálený vo väčšine prípadov po 2-4 mesiacoch od operácie.

Komplikácie:

Rekonvalescencia je proces individuálny, na ktorý vplýva mnoho faktorov. V pooperačnom období je potrebné rešpektovať a riadiť sa odporúčaniami chirurga. Pred prepustením je klient/ka informovaná o pooperačnom režime, bežných symptómoch, ktoré sa môžu vyskytnúť a o možných príznakoch komplikácií, kedy treba hneď informovať lekára prípadne kliniku.

O nás

Spoločnosť MGM Medical, s.r.o. vznikla v roku 2009.

Kde nás nájdete?

MGM medical, s.r.o.
NsP Zdravie Púchov
Pod Lachovcom 1727/55
020 01 Púchov

Kontaktné údaje

mobil: 0905 944 067
tel.: 042 38 10044
email: info@mgmmedical.sk

Copyright © 2017 MGM medical, s.r.o.

Created by JKC, s.r.o.