Púchovské centrum jednodňovej a plastickej chirurgie

042/3 810 044

info@mgmmedical.sk

Laserový resurfacing

Laserový resurfacing je omladenie pokožky laserom. Na našej klinike používame frakčný laser SmartXIDE DOT od talianskej firmy DEKA, prístroj na ktorom sa dá upravovať hustota laserových lúčov ich intenzita a trvanie. Vďaka tomu môže lekár nastaviť parametre ošetrenia prísne individuálne, presne podľa potrieb pleti každého klienta.

Frakčný laser pôsobí na pokožku v mikróbodoch, vytvára na pokožke mriežku a keďže sa striedajú ožiarené body s nepoškodenou pokožkou, výrazne sa urýchľuje proces hojenia.

Princíp a efekt účinku:

  • laser stimuluje v dermálnej vrstve kože novotvorbu kolagénnych a elastických vlákien, čo spôsobuje spevnenie a vypnutie pokožky
  • vyhladenie jemných vrások okolo očí a úst
  • upravenie textúry a zjednotenie farby pokožky /rozjasnenie a omladenie/
  • odstránenie pigmentácií
  • zjemnenie jazvičiek

Zákrok je možné použiť na tvár, krk, dekolt aj ruky.

Nástup účinku:

Je postupný, ale maximum účinku sa dostaví do 2 mesiacov od ošetrenia a pretrváva niekoľko rokov. Doporučujú sa minimálne 3 ošetrenia s odstupom 3 mesiacov.

Pred aplikáciou:

Pleť sa odmaľuje a nanesie sa vrstva znecitlivejúceho krému, ktorý sa nechá na pokožke pôsobiť 30 min. Ak klient často trpí herpesovým ochorením, podá sa pred ošetrením antivirotická tabletka. Na minimalizovanie nepríjemného pocitu z ošetrenia je možné podať pred zákrokom analgetikum. Samotný zákrok na tvári trvá približne 30 min. Pri ošetrovaní dekoltu je dĺžka zhruba 40 min.

Počas zákroku:

Klient pociťuje slabé pálenie alebo štipkanie.

Po zákroku:

Pleť sa ošetrí antibakteriálnou masťou alebo vazelínou a pri intenzívnom pocite pálenia sa prikladajú na pokožku chladiace obklady. Na druhý deň pocit pálenia ustúpi a pleť je začervenaná, ako pri silnejšom opálení a u niekoho je výraznejší opuch.

Domáce ošetrovanie po zákroku spočíva v čistení pleti antibakteriálnym mydlom, doporučujeme A-Derma mydlo (Avéne) a nanášanie vrstvy krému Cicalfate (Avéne). Pokožka, na ktorej sa v ďalších dňoch vytvoria chrastičky sa nesmie škriabať ani násilne olupovať. Hrozí riziko zanesenia infekcie a tvorby jazvičiek. Nanášanie krému zmierňuje svrbenie a odstraňuje suchosť kože po ošetrení. Chrastičky sa počas 4 - 5 dňoch odlúčia a potom je možné ošetrovať pleť bežným krémom ako pred zákrokom.

Po resurfacingu je nutné chrániť pleť pred slnečným žiarením používaním krému s ochranným faktorom 50+ po dobu minimálne 3 mesiacov.

Výhody:

  • rýchle začlenenie sa do bežných životných a pracovných aktivít,
  • postupne sa zvyšujúci a dlhodobý efekt.

O nás

Spoločnosť MGM Medical, s.r.o. vznikla v roku 2009.

Kde nás nájdete?

MGM medical, s.r.o.
NsP Zdravie Púchov
Pod Lachovcom 1727/55
020 01 Púchov

Kontaktné údaje

mobil: 0905 944 067
tel.: 042 38 10044
email: info@mgmmedical.sk

Copyright © 2017 MGM medical, s.r.o.

Created by JKC, s.r.o.