Púchovské centrum jednodňovej a plastickej chirurgie

042/3 810 044

info@mgmmedical.sk

Laserová liečba rozšírených cievok

Rozšírené cievky môžu byť vrodené alebo sa objavujú už u detí a postupne s vekom pribúdajú. Najčastejšia príčina sa dáva do súvislosti s dedičnou predispozíciou, poškodením kože slnkom, užívaním hormonálnych prípravkov, nešetrné a nedostatočné ošetrovanie pokožky, vysoký krvný tlak, nadmerné požívanie alkoholu a fajčenie, niektoré kožné ochorenia - z nich najčastejšie rozacea (ľudovo červienka) a i.

Najčastejšie postihnuté miesta sú na tvári (nos, líca). Rozšírené a popraskané cievky na nohách sú častejších estetickým problémom žien ako mužov.

Efektívnym riešením problému rozšírených a popraskaných cievok je laseroterapia. Princípom ošetrenia laserom je selektívna fototermolýza. Na základe maximálnej absorpcie energie (tepla) v cievke, pôsobením na krvné farbivo a minimálnej absorpcie v okolitom tkanive zahreje steny cievky. Následkom tepla sa steny cievky zlepia, čím sa v nej zastavuje krvný tok. Tým sa docieli ich vstrebanie a neviditeľnosť.

Na našej klinike pracujeme s lasermi od talianskej spoločnosti DEKA (IPL, NdYAG). Ošetrenie nie je vhodné vykonávať na opálenej pokožke, počas letných mesiacov. Najvhodnejšie obdobie na laserové zákroky je jeseň, zima. Zákrok je vykonávaný bez potreby lokálnej anestézie, počas ošetrenia môžete pociťovať štipkanie. Bezprostredne po výkone môže byť začervenanie, niekedy sa cievky zvýraznia a rozšíria, ale asi po 2-3 týždňoch postupne blednú a miznú. Po ošetrení nie je obmedzenie týkajúce sa bežných aktivít, práce, pri dolných končatinách nie je potreba bandážovania. Dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením a odporúča sa neopaľovať v soláriu cca 1 mesiac. Účinok laseru je postupný, výsledok ošetrenia je pozorovateľný po prvom ošetrení, po niekoľkých týždňoch. V závislosti od rozsahu, hrúbky a štádia poškodenia cievok treba zákrok opakovať v intervaloch 6-8 týždňov.

O nás

Spoločnosť MGM Medical, s.r.o. vznikla v roku 2009.

Kde nás nájdete?

MGM medical, s.r.o.
NsP Zdravie Púchov
Pod Lachovcom 1727/55
020 01 Púchov

Kontaktné údaje

mobil: 0905 944 067
tel.: 042 38 10044
email: info@mgmmedical.sk

Copyright © 2017 MGM medical, s.r.o.

Created by JKC, s.r.o.