Púchovské centrum jednodňovej a plastickej chirurgie

042/3 810 044

info@mgmmedical.sk

Laserová liečba akné

Akné je časté kožné ochorenie, populačne veľmi rozšírené. Môže sa vyskytovať v každom vekovom období, predovšetkým v období puberty. Charakteristická je nadprodukcia mazu v mazových žľazách. Najčastejšie postihnuté miesta akné sú tie, kde sa nachádza najviac mazových žliaz: tvár, krk, chrbát, hrudník a ramená.

Na vzniku ochorenia sa podieľa viacero faktorov: dedičnosť, hormonálne zmeny, tehotenstvo, stres, lieky, dráždivé látky v životnom prostredí, nevhodné (domáce) ošetrovanie pleti, zlé stravovacie návyky, sprievodný znak niektorých ochorení a i.

Poznáme 3 formy akné: ľahká (acne comedonica), stredná (acne papulopustulosa) a ťažká forma (acne conglobata), podľa ktorej sa volí aj spôsob liečby. Terapia musí byť individuálna a komplexná, záleží od lokalizácie, stupňa postihnutia a rozsahu. Neliečené akné môže zanechať na koži jazvy, čo môže viesť k výraznému psychickému dyskomfortu.

Za najnovšiu a efektívnu liečbu akné sa považuje laserová metóda. Možno ju využiť jednak na ošetrenie klasického akné, ale taktiež sa s úspechom využíva na vyhľadenie alebo zjemnenie jaziev po akné. Liečba pomocou laseru rieši nie len symptómy, ale odstraňuje aj príčiny akné.

Na našej klinike používame k liečbe akné lasery talianskej spoločnosti DEKA: SYNCHRO HP (IPL, NdYAG) a SMART XIDE (frakčný CO2 laser).

V akútnej fáze akné ošetrujeme laserom IPL alebo YAG. Laserový lúč pôsobí presne tam, kde sú uložené mazové žliazky a ovplyvňuje ich činnosť. Dôležité je, že laser pôsobí len na nežiadúce tkanivo, zdravé tkanivo ostáva nepoškodené. Pred zákrokom je nutné kozmetické vyčistenie pleti. Pozorovateľné zlepšenie nastáva už po prvom ošetrení, pre dosiahnutie účinnej liečby sa odporúča cca 4-6 ošetrení s odstupom 4-6 týždňov. Zákrok je minimálne bolestivý, pri ošetrení môžete pociťovať mierne štipkanie. Po zákroku je ošetrované miesto začervenené a môže byť aj mierne opuchnuté. Pleť treba chrániť pred slnečným žiarením a ošetrovať vysokým UV faktorom (50+). Ošetrenie je vhodné realizovať v jesennom a zimnom období.

Jazvičky a drobné fliačiky, ako následok po akútnom akné ošetrujeme frakčným CO2 laserom. Povrch kože sa laserom zbrúsi, čím sa nerovnosti vyhladzujú na úroveň okolitej pokožky a nabudí tvorbu vlastného kolagénu v pokožke.

Liečba akné laserom nie je obmedzená vekom, ani závažnosťou a rozsahom.

O nás

Spoločnosť MGM Medical, s.r.o. vznikla v roku 2009.

Kde nás nájdete?

MGM medical, s.r.o.
NsP Zdravie Púchov
Pod Lachovcom 1727/55
020 01 Púchov

Kontaktné údaje

mobil: 0905 944 067
tel.: 042 38 10044
email: info@mgmmedical.sk

Copyright © 2017 MGM medical, s.r.o.

Created by JKC, s.r.o.