Púchovské centrum jednodňovej a plastickej chirurgie

042/3 810 044

info@mgmmedical.sk

Laserová epilácia

Epilácia laserom patrí v súčasnosti medzi najefektívnejšie metódy trvalého odstránenia nežiadúceho ochlpenia. Hladká pokožka sa stala jedným z mála fenoménov, ktorý nevyjde nikdy z módy. Odstránenie ochlpenia je žiadúce nie len z estetického, ale aj z hygienického hľadiska. Stalo sa samozrejmosťou dnešnej doby a súčasťou kultúry starostlivosti o vlastné telo. Po mechanickej depilácií (holenie, trhanie, odstraňovanie voskami a i.) sa vo väčšine prípadov vyskytujú nepríjemné reakcie pokožky, v zmysle začervenania, zapálenia, tvorby vyrážok a zarastania chĺpkov. Na týchto miestach môžu vznikať jazvičky a tmavé fľaky, ktoré vplyvom slnečného žiarenia pigmentujú. Takýchto problémov vás môže zbaviť laserová epilácia. Na našej klinike pracujeme s najmodernejšou laserovou technikou od talianskej spoločnosti DEKA.

Základným princípom laserovej epilácie je selektívna fototermolýza - preniknutie laserového žiarenia priamo do vlasového korienku (folikulu), kde dochádza k jeho zahriatiu na vysokú teplotu a zničeniu. Laserový lúč je smerovaný do kože a vychytávaný vďaka pigmentu (farbivo- melanín), ktorý sa nachádza vo vlasovom folikule. Podmienkou na laserovú epiláciu je ochlpenie, ktoré je aspoň čiastočne sfarbené. Pri svetlých chĺpkoch nemusí byť výsledok epilácie uspokojujúci a je potrebný vyšší počet opakovaní. K dosiahnutiu trvalého a uspokojivého efektu je potrebné absolvovať niekoľko ošetrení (individuálne 4-8) z dôvodu, že k účinnému zničeniu vlasového folikulu dochádzala len v jeho rastovej fáze. V tej dobe obsahuje folikul najviac farbiva a pre laserový lúč je dobre identifikovateľný. V podkoží sa vyskytuje minimálne trojnásobné množstvo vlasových folikulov, než je počet vyrastených chĺpkov. Tieto folikuly sú v kľudovej fáze, ktoré laser nezachytí a skôr, či neskôr sa prebudia a začnú z nich chĺpky vyrastať. Preto sú potrebné medzi jednotlivými ošetreniami dostatočne dlhé pauzy, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do rastovej fázy, stmavlo a bolo zničené laserovým lúčom. Táto fáza rastu spiacich folikulov (v čase predchádzajúcej epilácie) je obvykle 1 až 3 mesiace po zákroku, v závislosti od ošetrovanej zóny.

Laserovú epiláciu je možné vykonávať na všetkých častiach tela a tváre, je vhodná pre ženy aj mužov. Na epiláciu je vhodná neopálená pokožka. Zákrok nie je úplne bezbolestný. Laser ale obsahuje zariadenie na chladenie pokožky, čo chráni pokožku pred poškodením a zároveň robí zákrok menej bolestivý. Pri dostatočnom počte opakovaní tejto metódy sa za úspešnosť všeobecne považuje 80 - 90% odstráneného ochlpenia.

Pokyny pred zákrokom:

  • vyhýbanie sa slnečnému žiareniu 4 - 6 týždňov pred a po zákroku,
  • 3 - 4 týždne pred zákrokom sa nesmú chĺpky odstraňovať voskom ani mechanickým vytrhávaním (môžu sa holiť len žiletkou alebo zastrihávať nožničkami, týždeň pred zákrokom neholiť, nezastrihávať),
  • nie je vhodné bielenie chĺpkov.

Pokyny po zákroku:

  • dôležitá je ochrana pred slnečným žiarením používaním vysokého ochranného faktoru 50+.

Po zákroku sa môže objaviť mierne začervenanie pokožky v mieste ošetrenia, ktoré spontánne do niekoľkých hodín vymizne.

O nás

Spoločnosť MGM Medical, s.r.o. vznikla v roku 2009.

Kde nás nájdete?

MGM medical, s.r.o.
NsP Zdravie Púchov
Pod Lachovcom 1727/55
020 01 Púchov

Kontaktné údaje

mobil: 0905 944 067
tel.: 042 38 10044
email: info@mgmmedical.sk

Copyright © 2017 MGM medical, s.r.o.

Created by JKC, s.r.o.